A-tým po 3 prohraných zápasech vítězí

Válečníky čekal po 3 venkovních utkání zápas doma. Ten se nakonec z důvodu vytížení haly ABC v Novém Jičíně přesunul do Rožnova pod Radhoštěm. Warrioři všechny 3 předchozí utkání prohráli a jejich chuť po výhře byla znatelná. Na druhé straně Slavkov, tým který stále v roce 2024 nevyhrál. V tabulce bojuje tým od Brna o udržení a nyní jsou pro něj každé body důležité.

Vstup do utkání měli lepší hosté. Ti začali aktivní hrou, která Válečníky celkem trápila. Již v 2. minutě si hosté vybojovali přesilovou hru, kterou se nakonec Warriorům podařilo odbránit. Aktivita hostujícího celku byla znát a domácí touto hrou byli zaskočeni. Nakonec však v 11. minutě otevřel skóre zápasu Petr Burýšek. Od této branky se hra zcela změnila a Válečníci přidali v tempu. O minutu a půl později přidal další branku Kamil Soják. Netrvalo dlouho a Warrioři opět skórují. Tentokrát se do vzdálenějšího vikýře trefil Tomáš Rusek. Dvě minuty před koncem 1. části přidal ještě branku Dominik Eichner a stav zápasu tak byl 4:0.

Druhá třetina nezačala pro Válečníky nejlépe, neboť hned ve 23. sekundě faulovali při samostatném úniku hráče ze Slavkova. Bylo nařízeno trestné střílení, které nakonec zlikvidoval skvěle chytající brankář Honza Klinka. Druhá část žádnou branku nepřinesla a utkání se spíše hrálo nahoru a dolů. Válečníci se snažili hru uklidnit a nehnat se dopředu, zatímco hosté museli na tempu přidat a snažit se utkání vyrovnat. Ve 2. třetině byla možnost sledovat přesilovou hru obou celků, ale ani jedna z nich nebyla využita, a tak stav 4:0 přetrvával.

Poslední perioda zápasu tentokrát začala lépe pro Warriory. Hned v 2. minutě se trefil Adam Burýšek a zvýšil stav zápasu na 5:0. Chvíli na to byli Warrioři vyloučeni. Oslabení se podařilo ubránit, ale 1 vteřinu po jeho konci skórovali hosté. Necelých 10 minut před koncem 3. třetiny přidali další branku hosté a hrálo se za stavu 5:2. Čtyři minuty do konce si hosté vyžádali oddechový čas a poté zkusili hru v 6 lidech. Napoprvé ji hned zužitkovali a snížili tak na 5:3. V čase 18:04 se do prázdné branky trefil Adam Burýšek a Válečníci tak opět odskočili na rozdíl 3 branek. Poté během 1 minuty padly 3 branky. Jednou skóroval tým ze Slavkova a 2 trefy přidal Petr Kittel.

Válečníci tak po 3 nevydařených zápasech konečně zvítězili a to poměrem 8:4. Tým Slavkova naopak stále čeká na první body za rok 2024. Válečníky v dalším kole čeká poslední zápas letošní sezóny. Ten se odehraje v Mohelnici, kde sehrají zápas proti domácímu celku od 18. hodiny. Warrioři se proti Mohelnici střetli hned v 1. kole sezóny, kdy jim podlehli 2:5.

Warriors Nový Jičín 8 : 4 FBC Destila Slavkov
(4:0, 0:0, 4:4)
Střely na branku: 47 : 34