Krušný víkend Warriorů

Válečníky po výjezdovém utkání do Slavkova u Brna čekaly další 2 zápasy za 1 víkend. První z nich se konal v pátek 24.11. v Olomouci jakožto předehrávka 20. kola Divize. Tento souboj proti lídrovi tabulky se měl původně odehrát v únoru. S Olomoucí se Warrioři setkali již před dvěma týdny, když jim doma podlehli 3:4. Druhý zápas Válečníci odehráli v neděli 26.11. proti týmu Paskov Saurians. Toto utkání se původně mělo hrát na domácí hale ABC v Novém Jičíně, nicméně kvůli jejímu vytížení jej Válečníci museli odehrát v Rožnově pod Radhoštěm. Proti Paskovu hráli Warrioři hned 2. zápas letošní sezony a podlehli jim 3:6.

Nejprve si rozebereme utkání s Olomoucí. Pátek, start zápasu v 20:00, cestování do Olomouce po práci. Únava většiny hráčů obou celků byla znát. Vstup do zápasu byl lepší ze strany Warriorů, hned v prvním střídaní si vypracovali šanci. První gól však přichází v čase 3:24 a střílí jej domácí Olomouc. Po necelých 10 minutách přichází srovnávací branka. Na středu se uvolnil Adam Burýšek a střelou z první zavěsil do víka. Dvě minuty po vyrovnávací brance dostali Warrioři početní výhodu 5 na 4. Neúspěšná kombinace vedla k vypíchnutí míčku jednoho z domácích, který nakonec v samostatném úniku uspěl. Po 1. části se tak šlo do šaten za stavu 2:1 pro domácí Olomouc.

Start 2. třetiny byl opět v režii Válečníků. Brankáře zasypali několika střelami, ale bez úspěchu. Aktivní hru Warriorů přerušili domácí v 9. minutě, když vyslali střelu z dálky nad nohu brankáře Klinky. Od branky na 3:1 byli Warrioři opět aktivní a měli více šancí. Válečníkům byla nabídnuta další přesilová hra, která však proběhla bez nebezpečnějších gólovek. Deset vteřin před koncem 2. třetiny dostávají Warrioři další početní výhodu, kterou budou dohrávat v poslední třetině zápasu.

Třetí třetina začíná přesilovou hrou Válečníků. Ta bohužel zůstala neproměněna. V čase 9:09 Olomouc opět zvyšuje stav utkání, tentokrát na 4:1. Chvíli na to byl za svou tvrdou obrannou hru potrestán jeden z hráčů Warriors. Přesilovou hru si tedy také vyzkoušeli domácí, kteří ji využili. Necelých 5 minut do konce si Válečníci vyžádali oddechový čas a s nepříznivým výsledkem se snažili ještě něco udělat hrou v 6. Hra bez brankáře se příliš nevyplatila, neboť Olomouc přidala do prázdné branky další gól. Netrvalo však moc dlouho a hru bez brankáře Warrioři zužitkovali, když se na středu hřiště uvolnil Petr Burýšek a snížil tak stav utkání na 6:2. Tři minuty do konce přidali Olomoučtí další gól do prázdné branky a o zápase bylo již rozhodnuto. Olomouc si tak stále na 1. místě Divize drží svou neporazitelnost.

FBS Olomouc

Druhý víkendový zápas a dobrý vstup do utkání od Válečníků. Několik střel na branku však v síti neskončilo, nicméně soupeřova 1. střela v síti Warriorů skončila. Od 3. minuty se tedy hrálo za stavu 0:1 pro Paskov. Následujících 5 minut Warrioři měli více ze hry. Vyvíjený tlak nakonec přinesl ovoce, když se sám před brankou ocitl Vladislav Kittel a skóroval. O minutu později Válečníci přidávají další gól, chybnou rozehrávku hostů potrestal backhandovou střelou z voleje Jakub Robenek. Dalších 10 minut se utkání přelévalo ze strany na stranu, šance měly oba týmy. Další gól do sítě hostů přidává minutu před koncem 1. třetiny Petr Burýšek, který bezchybně zakončil rychlý protiútok Warriorů. Po 1. periodě měli Válečníci 2-brankový náskok.

Vstup do 2. třetiny byl od obou týmů opatrný. V 5. minutě hosté střelou z dorážky snižují stav utkání. Netrvalo moc a minutu po brance hostů se Válečníci provinili za hranicí pravidel a zahrají si oslabení. To se domácím povedlo odbránit. V čase 9:40 se hostům, po nešťastné teči jednoho z bránících hráčů, povedlo vyrovnat stav utkání na 3:3. Minutu na to hosté přidali další branku a šli tak opět do vedení. Pět minut před koncem 2. periody měli Válečníci přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Po dvou třetinách se tak šlo do šaten za stavu 3:4.

Poslední třetinu Warrioři nezačali perfektně, neboť již ve 2. minutě museli čelit oslabení. Sotva se hráč domácích vrátil na hřiště z trestné lavice, byl zfaulován a Válečníci měli další početní výhodu. Přesilová hra zůstala nevyužita a nadále se pokračuje 5 na 5. Warrioři začali čím dál více napadat, což vedlo k propadům, naštěstí všechny protiútoky hostů likvidoval skvěle chytající Honza Klinka. Ve 12. minutě byl zfaulován Dominik Eichner, který pak utkání nedohrál, přejeme brzké uzdravení! Tento faul byl spáchán při samostatném úniku, tudíž následovalo trestné střílení. K tomu se postavil Adam Burýšek, který jej neproměnil. Válečníci pak pokračovali v útočném tlaku, bohužel bez branky. Zbývaly necelé 4 minuty do konce a Warrioři byli opět vyloučeni. Oslabení přežili a minutu a půl před závěrečnou sirénou faulovali hosté. Válečníci zkusili hru bez brankáře, tedy 6 na 4. Brankář hostů byl zasypán několika střelami, žádná z nich však neskončila v síti. Přišel na řadu závěrečný hvizd a utkání skončilo poměrem 3:4 pro hostující Paskov.

Další utkání se odehraje v neděli 3.12. od 18:00. Válečníci se po 3 týdnech vrátí na domácí palubovku do Nového Jičína. Na horkou půdu do haly ABC dorazí tým 1.MVIL Ostrava, který se v tabulce nachází na posledním místě. Tento zápas bude posledním domácím zápasem roku 2023, tak doražte Warriory podpořit a dotáhnout domácí tým k vítězství!

Warriors Nový Jičín 3 : 4 Paskov Saurians
(3:1, 0:3, 0:0)
Střely na branku: 39 : 37