válečníci o víkendovém dvojzápase s polovičním úspěchem

V pátek Warrioři na domácí palubovce uvítali Horní Suchou. Původně se tento zápas měl hrát v prosinci. Důvodem netradičního dne a času je námi přeložené utkání, jelikož v původním termínu nebylo na domácí hale ABC místo a zápas nebylo kam přeložit, tak jsme se s hostující Horní Suchou domluvili na tomto náhradním termínu. Tímto hostům děkujeme, že nám vyšli vstříc. První utkání v roce 2024 zvládli Válečníci na výbornou, když na rožnovské hale porazili FBC Slovácko vysoko 13:4. Naopak Horní Suchá neměla vstup do nového roku vůbec jednoduchý. Čekal jí totiž výjezd do Slavkova, souseda z tabulky. Zvěsti o vyrovnaném utkání nelhaly a nakonec díky vydařené druhé třetině, si připisuje Horní Suchá 3 body za vítězství s konečným skóre 5:7.

Vstup do zápasu vyšel Warriorům skvěle, když hned v 2. minutě rozradostnil domácí publikum svou přesnou střelou Kamil Soják. V 5. minutě byl jeden z hráčů Warriors vyloučen a domácí tak museli čelit oslabení. Po minutě se hostům podařilo přesilovku využít a srovnat tak stav zápasu. Necelé 2 minuty od srovnávací branky se do samostatného úniku dostal Petr Kittel, který byl neomylný. Další branka přišla o 14 vteřin později, tentokrát se trefil Dominik Eichner. Po těchto 2 rychlých gólech se hosté nestihli ani otřepat a Válečníci se opět trefují. Střelcem je Kamil Soják, který z dorážky překonal brankáře. Po 10 minutách hry je tedy stav 4:1. Pátou branku do sítě hostů přidává ve 12. minutě Dominik Eichner, který si zpoza branky vyjel před branku hostí a s klidem zavěsil. V čase 15:33 přichází snižující branka do sítě domácích. Minutu před koncem 1. třetiny se hostům opět podařilo snížit. Tato branka však neukončila periodu, neboť 10 sekund před jejím koncem se trefil Daniel Prašivka. Po 1. třetině se tedy šlo do šaten za stavu 6:3.

Druhá část zápasu odstartovala v poklidném tempu a hrálo se ze strany na stranu. V 8. minutě byli vyloučeni Válečníci, a tak je čekalo oslabení. Zde vynikala rodinná dvojice Najvar – P. Kittel, když nakonec 1. zmiňovaný skóroval po přihrávce 2. zmiňovaného. Sotva se ale Válečníci vrátili do hry 5 na 5, obdrželi branku. V půlce zápasu tedy skóre bylo 7:4. V čase 14:11 utekl po mantinelu Vladislav Kittel, který vyslal na bližší tyč pumelici, na kterou byl gólman hostů krátký. Dalších 6 minut hry se neslo v pomalejším tempu a 2. perioda končila s výsledkem 8:4.

Do 3. třetiny hosté vlítli a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Branka, snižující stav utkání, přichází v 6. minutě. Hosté tedy dotahovali a poté jim scházely 3 branky na vyrovnání. Hosté nepolevili a přidávali na tempu, přičemž hráli tvrdý florbal. Další snižující branka přichází v čase 13:26, tentokrát hosté dotáhli na dvoubrankovou ztrátu. Tři minuty do konce zkusili hosté hru bez brankáře, která se jim nakonec vyplatila. Podařilo se jim snížit na rozdíl pouze jediného gólu. Minutu a půl před koncem však získal míček Daniel Prašivka, který ukázal svou mrštnost a doběhl až k prázdné brance hostů, kam míček zametl. Poslední gól utkání ještě přidal do prázdné brány Vladislav Kittel, který zpečetil vítězství Warriorů 10. gólem do sítě hostů.

První prezentace Válečníků na domácí hale v novém roce tedy byla úspěšná. Utkání navštívilo 70 lidí, kteří byli svědky 17 branek a vítězství svého týmu.

Marek Lípový je kapitánem Warriorů již 2. rokem

Na další zápas A-tým odcestoval v neděli 14.1. do Orlové. Tam je čekal s domácími Orly přímý souboj o 5. flek tabulky. Pro některé z hráčů to byl již 3. zápas za víkend (z důvodu sobotního utkání Národní ligy za rožnovské sršně) a pro ostatní 2. zápas během 3 dnů. Poslední společný souboj Válečníci vyhráli těsně 8:7. Nyní však za poslední 2 zápasy nastříleli Warrioři dohromady 23 branek, takže bylo otázkou, zda-li dokáží navázat na nastolený brankostroj. Na druhé straně byla úspěšnost Orlové za poslední 2 zápasy 50 %. Úvodní zápas nového roku podlehli s Hlukem 7:4 a poté nad Slavkovem zvítězili 7:3.

Vstup do zápasu byl od obou týmů celkem opatrný. V úvodních minutách hry lítal míček ze strany na stranu a oba týmy se snažily vypracovat si gólové příležitosti. První velkou šanci měli domácí, když v 6. minutě nastřelili tyčku. Změna skóre přichází v čase 11:55, když se Orlové v protiútoku podařilo vsítit. Od úvodní branky se tempo výrazně nezměnilo, šance se střídaly na obou stranách. Dvě minuty před koncem 1. třetiny byl vyloučen jeden z hráčů Warriors a ti tak okusili 1. oslabení zápasu. To se jim však podařilo odbránit a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina v režii Warriorů. Nejdříve po minutě a půl byli vzájemně vyloučeni hráči obou celků, takže se 2 minuty hrálo 4 na 4. V tu chvíli měla více ze hry domácí Orlová. Veškeré jejich střelecké pokusy však likvidoval skvěle chytající Honza Klinka. V 6. minutě faulovali Warrioři a museli čelit oslabení. To bylo úspěšně odbráněno a minutu po jeho konci přichází vyrovnávající branka. Rychle rozehraná standardní situace, kdy se Dominik Eichner s ničím nepáral a přímo to napálil do víka. Po necelé minutě se opět prosadili Válečníci a otočili stav zápasu. Rychlý protiútok a na konci akce byl Honza Monsport, který brankáři nedal šanci. V čase 14:11 byli Warriors opět vyloučeni. Třetí oslabení v zápase a opět úspěšně odbráněno. Chvíli po konci během 1 minuty faulovali domácí hned 2x a přesilovku si tak mohli zkusit Válečníci. Ti ji při hře 5 na 3 zužitkovali, když Marek Lípový našel před brankou volného Peťu Kittela, který neměl problém posunout míček za brankovou čáru. Další branku pak žádný z týmů nepřidal a po 2 třetinách byl stav utkání 1:3 pro Válečníky.

Třetí třetina začala podobně jako ta 2. Ve 4. minutě opět oboustranné vyloučení a hra 4 na 4. Minutu poté co začaly být oba celky v plném počtu faulovali Warrioři a toto oslabení už neubránili. Domácím se povedlo snížit a 30 vteřin po této brance bylo nařízeno trestné střílení proti Warriorům. Nájezd proměněn a stav byl opět vyrovnaný. V čase 10:15 byl vyloučen jeden z hráčů Orlové a Válečníci tak mohli strhnout vedení opět na svou stranu. To se nepovedlo a pokračovalo se ve hře 5 na 5. Šance se střídaly na obou stranách, nutno vyzdvihnout výkon obou brankářů. Čtyři minuty před koncem vyslal střelu jeden z domácích, ta byla tečována jedním z Válečníků a nakonec propadla až za záda Klinky. Minutu od této branky začali hrát Warrioři bez brankáře a zkusili hru v 6. Po 30 vteřinách však fauloval jeden z Válečníků, přičemž nesouhlasil s výrokem rozhodčích a ti ho nakonec obdarovali červenou kartou. Bylo tedy jasné, že do konce zápasu budou hrát Warriors oslabení. Když se jim povedlo získat míček odvolali brankáře a zkusili štěstí při hře 5 na 5. Gól se jim vstřelit nepovedlo a utkání tak skončilo poměrem 4:3 pro domácí Orlovou.

Obě střetnutí těchto týmů byly zcela vyrovnané, pokaždé vyhrál domácí tým rozdílem jednoho gólu. Orlová se díky této výhře dostala na 3. místo v tabulce, zatímco Válečníci zůstávají na 5. příčce. Další utkání čeká Warriory v neděli 21.1., kde je čeká dlouhá cesta až do Hluku. Tam se naši borci utkají od 17:30 s domácím Spartakem.

1.FBK Eagles Orlová 4 : 3 Warriors Nový Jičín
(1:0, 0:3, 3:0)
Střely na branku: 26 : 26