Válečníci vezou z Horní Suché další 3 body

Po 1. kole Divize na Válečníky čekaly 3 venkovní zápasy. Poslední zápas tohoto výjezdového trojboje se odehrál v Horní Suché. Horní Suchá se v tabulce před tímto zápasem nacházela pouze o 1 bod před Warriory. Začátek vyšel lépe domácím, kdy dlouhá přihrávka za obranu Warriors a následná teč míčku skončila za zády gólmana Klinky. O pár minut později dostali Warrioři příležitost ke srovnání v podobě přesilové hry. Početní výhodu Válečníci nevyužili a stav zápasu tak stále byl 1:0. Do konce třetiny měly oba týmy mnoho šancí ke skórování, ovšem se zde prezentovali skvělými zákroky brankáři na obou stranách.

Warrioři do druhé části utkání vlétli a ihned od začátku byli velice aktivní. Jak už to někdy ve sportu bývá, tak domácí po 3 minutách vyslali svou první střelu na bránu a ta skončila v síti. Válečníci ovšem neskládali zbraně a pokračovali ve své aktivní hře. Několik gólových příležitostí Warriorů ztroskotávalo na domácím brankáři nebo ve finální fázi našich borců. Hra na míčku a držení soupeře pod tlakem však Warriorům přineslo ovoce, když při přečíslení 2 na 1 našel Mitaš Vladislava Kittela, který skóroval do odkryté branky. Minutu na to si přesilovou hru mohli zkusit také domácí. Válečníky zachránila tyč a po skončení oslabení se dále pokračovalo za stavu 2:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale šťastnějším týmem se stal Nový Jičín, kterému se podařilo srovnat na 2:2. Hrdinou tohoto okamžiku byl Marek Mitaš. Do konce 2. části se už na hřišti nestalo nic podstatného, tudíž stav utkání po 2 periodách byl 2:2.

Do 3. třetiny lépe vstoupili domácí, kdy se po 2 minutách hry prosadili z chytře rozehrané standardní situace a vzali si vedení zpět na svou stranu. O 6 minut později přišlo vyloučení hráče z týmu Horní Suché a Warrioři tak měli příležitost srovnat. Válečníkům se nepodařilo využít přesilovou hru a 40 sekund po jejím skončení faulovali. Početní výhoda domácích netrvala dlouho, neboť se dalším faulem provinil hráč Horní Suché. Necelou minutu se hrálo 4 na 4 a poté měli krátkou přesilovku Warriors. Pár sekund po skončení přesilovky propálil vše co mu stálo v cestě Petr Burýšek a opět jsme měli vyrovnáno. Warrioři díky tomuto byli na koni a minutu na to zakončil do odkryté části branky Petr Kittel, kterého našel laserově přesnou přihrávkou Petr Burýšek. Válečníci se poprvé v zápase dostali do vedení. Domácí si pak vzali oddechový čas a vyzkoušeli hru bez brankáře. Značný počet šancí domácích, několik bloků Warriorů a skvělý Klinka v bráně. Takhle vypadaly poslední 4 minuty utkání. Svou bojovnost nám však těsně před koncem znovu ukázal Marek Mitaš, který se prosadil do prázdné branky a Warrioři tak mohli slavit svou druhou výhru v řadě.

Další utkání je čeká již v neděli 8. října, kdy se Warriors po necelém měsíci vrátí na domácí palubovku, kde vyzvou nedaleký tým z Bílovce. Určitě to bude skvělá podívaná, tak doraž Warriory na halu ABC podpořit a dohnat je k třetí výhře v řadě!

FBK Horní Suchá 3 : 5 Warriors Nový Jičín
(1:0, 1:2, 1:3)
Střely na branku: 22 : 21