válečníci vítězí nad doposud neporaženým týmem z orlové

Další říjnový víkend a opět plný florbalu. Nejprve odstartovaly zápasy Warriors již v sobotu, kdy další dvojzápas Moravskoslezské soutěžě mužů poslal zálohu Áčka Warriorů do Havířova. Bohužel stejně jako první výjezd kluci jeli bez brankáře a opět je musel zachránit Martin Filka. První zápas proti RH PIVING Ostrava vůbec nevyšel podle představ. V první třetině byli Warrioři zaskočeni soupeřovou hrou, a proto do druhé třetiny nastupovali za stavu 1:6 pro ostravský celek. Druhá třetina byla ze strany Válečníků výrazně lepší, kdy se klukům povedlo snížit na 4:6. Bohužel se celý zápas trápili s vylučováním, když minutu před koncem druhé třetiny dostal za svůj zákrok Dominik Sadil 2+2 trestné minuty. Do třetí třetiny tedy šli ve 4 a věřili, že zápas obrátí na svou stranu. V tomto dlouhém oslabení se podařilo Ostravě dát 2 branky a to B tým Warriorů úplně položilo na zem. Zápas nakonec skončil vysokým poměrem 4:14.

Do druhého zápasu Warrioři nastupovali s čistou hlavou a změnou v brance, kde Martina Filku vystřídal opět hráč z pole Daniel Daron. Druhý zápas byl od začátku v režii Warriors. Dvěma góly v první třetině se blýskl Martin Najvar, který se po skoro 2 měsících vrátil do hry a i přes dlouhou pauzu a menší nárůst bříška hraje stále výborně. První třetinu naši kluci vítězí 2:1. Ve druhé třetině se naši opět prezentovali jako lepší tým, ale bohužel se trápili se zakončením a nedařilo se trefit branku. Soupeř dal 2 góly ze standardních situací. Za stavu 2:2 měl příležitost dostat Warriory do vedení Jakub Jahoda, který zahrával nájezd, bohužel neproměnil. Soupeř toho využil a zvýšil na 3:2. Třetí třetina byla výkonem opět lepší. Podařilo se obrátit stav na naši stranu. První srovnal Marek Mitaš po asistenci Dominika Sadila a hned o 40 vteřin později se trefil Martin Hýnar, kterému asistoval navrátilec do sestavy Michal Brňovják. Bohužel Ostrava dokázala srovnat na 4:4. Dvě minuty před koncem soupeř dal Warriorům obrovskou šanci v podobě přesilovky. Branka Ostravy byla celou přesilovku dobývána, bohužel bez gólu. Zápas skončil 4:4 a z Havířova si Warriors B odváží pouze 1 bod.

A-tým Warriorů po posledním výjezdu na Slovácko čeká řada 4 domácích utkání. Na Slovácku podlehli poměrem 11:9 a nyní je čekala výzva v podobě doposud neporaženého týmu z Orlové. 1. FBK Eagles Orlová se nacházela na 2. místě v tabulce pouze o bod pod lídrem FBS Olomouc. Skvělá divácká kulisa poháněla Válečníky dopředu již od samotného začátku utkání. Soupeř byl zaskočen a 1. šance Warriorů přišla hned v 2. minutě utkání, ovšem brankář hostí připraven. O minutu později se do přečíslení 2 na 1 dostalo duo bratří Burýšků, kdy Adam Burýšek našel přihrávkou přes osu hřiště svého staršího bratra Petra, který zakončil do odkryté části branky a Válečníci se tak dostali do vedení 1:0. V dalších minutách hry hráli Warrioři dosti na míčku a snažili se vypracovat gólovou příležitost. V 10. minutě byli během malé chvíle zfaulováni 2 hráči domácích a Warrioři tedy dostali 2 minutovou přesilovku 5 na 3. Po 20 vteřinách početní výhody Warrioři opět skórují. Autorem gólu na 2:0 je Daniel Prašivka. Po této brance přesilovka nadále pokračuje, ale již v počtu 5 na 4. Tato přesilová hra přináší Warriorům další gól, jehož střelcem je momentální lídr týmové statistiky Dominik Eichner. Z vedení 3:0 se Warrioři neradovali příliš dlouho, neboť o 14 vteřin později střílí branku hosté. Od snížení hostů na 3:1 neuběhlo moc a další branku přidávají Válečníci. Jakub Kostelecký vybojoval míček v rohu obranné třetiny, následovala standardka, Petr Burýšek nahodil míček vzduchem, který propadl až před brankáře hostů na Kosteleckého, který neměl problém skórovat. Za stavu 4:1 se začala hra přiostřovat a docházelo k více tvrdým soubojům. Nutno vyzdvihnout skvělý výkon brankáře Honzy Klinky, který likvidoval šance hostů. Tři vteřiny do konce 1. periody však přichází vyloučení na straně domácích za hrubost.

Druhá třetina začíná přesilovou hrou hostujícího celku. Válečníky na domácí půdě trápí 2. třetiny a v tomto zápase tomu nebylo jinak. Po minutě přichází snižující gól hostů na 4:2. Warrioři nemohli najít tempo z 1. třetiny a zaostávali za hosty. Zvýšit své vedení jim bylo nabídnuto ve 3. minutě v podobě početní výhody. Přesilovka nedopadla podle představ a hostující tým dokázal skórovat ve svém vlastním oslabení. Hostující tým v laufu a o minutu později přidávají další gól. Stav utkání po 6 minutách hry 2. třetiny je tedy 4:4. Tempo a dynamika hry se od té doby výrazně zvýšila. Nerozhodný stav však přestal bavit Eichnera, který po přihrávce kapitána Lípového střílí gól a posílá Warriory opět do vedení. Hra se poté zase přelévala ze strany na stranu a souboje byly čím dál víc ostřejší. Chvílemi to s florbalem nemělo moc společného. Třicet sekund před koncem 2. části to po střetu s Monsportem odnesl jeden z hráčů Orlové, který nakonec utkání nedohrál. My mu přejeme brzké uzdravení. Obránce Monsport za tento tvrdý hit vyfasoval od rozhodčích 2+2 trestné minuty.

Domácí začínají poslední třetinu opět ve čtyřech. I přes to se však hra zdála vyrovnaná a Warrioři nakonec dlouhé oslabení ubránili. Po odbráněném oslabení mají Válečníci možnost si zahrát přesilovou hru. Už to vypadalo, že hostující celek oslabení ubrání, avšak 4 sekundy před koncem přesilové hry zužitkoval sílu v předbrankovém prostoru Milan Koloničný, který po dorážce zvyšuje stav na 6:4. Zanedlouho byl na trestnou lavici opět poslán hráč hostů za nedovolené vrážení. Dlouho se tam neohřál, neboť za 30 vteřin po rychlém přechodu do útoku od Eichnera, nachytal Adam Burýšek brankáře hostů na bližší tyčce a zvýšil tak vedení Válečníků na rozdíl tří branek. 152 přihlížejících diváků bylo svědky mnoha soubojů a několika vyloučeních. Další početní výhoda, tentokrát pro hosty, přichází v 10. minutě 3. třetiny. Přesilovou hru hosté využívají a snižují skóre na 7:5. Netrvalo dlouho a po výjezdu z rohu završuje hattrick Dominik Eichner a Warrioři tak opět odskakují o 3 góly. Poslední přesilová hra byla nabídnuta Warriorům 5 minut před koncem. Přesilovku nezužitkovali a 3 minuty před koncem začínají hosté hrát bez brankáře. Hra se co chvíli přerušovala pískáním rozhodčích, jelikož museli držet pod kontrolou tvrdé souboje obou celků. Snižující gól hostů přichází v čase 59:12 a stav utkání je tedy 8:6. Hra v 6 hráčích hostům přinesla ovoce, protože o 20 sekund později opět střílí gól, tentokrát kontaktní na 8:7. V posledních vteřinách hry byla situace velice napjatá, ale Válečníkům se nakonec podařilo zbytek zápasu odbránit a odnáší si tak další vítězství.

Warriors Nový Jičín jsou tedy prvním týmem, kteří v letošní sezóně porážejí Orlovou. Následují hned další 3 domácí utkání na hale ABC v Novém Jičíně. První z nich budeme moct sledovat již tuto neděli 29. října od 17 hodin proti týmu FBK Spartak Hluk. Atmosféra byla zatím ve všech zápasech unikátní a my věříme, že tato jedinečná atmosféra v Novém Jičíně bude fungovat nadále!

Warriors Nový Jičín 8 : 7 1. FBK Eagles Orlová
(4:1, 1:3, 3:3)
Střely na branku: 34 : 36