Válečníkům utekl začátek zápasu a poté již nedokázali ztrátu srovnat

Válečníci zápasem na Vsetíně ukončí třízápasovou šňůru výjezdových utkání. Mimo jiné Warrioři také chtějí ukončit sérii proher, když v posledních 2 utkáních nedokázali zvítězit. Na druhé straně domácí Vsetín je v posledních zápasech při chuti, když nejprve zvítězil nad Hlukem po samostatných nájezdech a poté zvítězili 10:8 nad MVIL Ostravou.

Začátek utkání byl jedním slovem hrůzostrašný. Teda aspoň pro Válečníky. Ti několik úvodních minut byli ještě hlavami mimo hřiště. První branka domácích přichází v čase 1:58 a po 9 sekundách přidává Vsetín další branku. V brance debutující junior Nezmeškal to neměl zdaleka jednoduché, neboť byl od samého začátku nonstop ve střehu. Několik střeleckých pokusů ze středu hřiště likvidoval, ale Vsetín stále na tempu přidával. Během uběhlých 5 minut 1. třetiny byl stav 4:0 pro domácí. V 9. minutě přidal Vsetín další branku. O 2 minuty později se na středu uvolnil Dominik Eichner, který backhandovým blafákem skóroval. V čase 15:37 přidali Vsetínští další gól a o 12 sekund později se trefili znovu. Sotva uběhlo 10 vteřin a tentokrát se míček odrazil od jednoho z hráčů Vsetína do vlastní branky. Během necelých 30 vteřin jsme tedy mohli vidět 3 branky. Do konce 1. části se pak toho moc neudálo a do šaten se šlo za stavu 7:2.

Na 2. třetinu bylo víc než jasné, že Válečníci musí na tempu hodně přidat a snížit 5 brankové manko. Hned v 1. minutě se trefuje téměř z půli hřiště Kamil Soják. O 5 minut později byli domácí vyloučeni a přesilovou hru Válečníci rychle využili. Střelou z první se trefil Vladislav Kittel. Po této snižující brance uběhlo 11 vteřin a gól opět přidali domácí. Po minutě a půl se Vsetín trefuje znovu a Warrioři opět ztrácí o 5 branek. V čase 11:11 se trefuje na bližší tyč Martin Najvar a o 8 sekund později se opět na bližší tyč trefuje Adam Burýšek. Utkání znovu sníženo na rozdíl 3 branek. Pár minut před koncem 2. periody byli Warrioři posláni do oslabení, které ale nakonec zvládli odbránit. Po 2 částech byl tedy stav utkání 9:6.

Vstup do 3. třetiny vyšel lépe domácím, když se v 1. minutě prosazují a odskakují o 4 branky. Přesně po 1 minutě skóruje Petr Burýšek a rozdíl ve skóre byl opět o 3 góly. V čase 7:11 přidávají další branku domácí. Chvíli na to se zase trefují Válečníci, skórovalo duo Burýšků. Poté přidal branku Marek Lípový a střelecký účet Warriorů se touto brankou uzavřel. Necelých 5 minut do konce byli ještě Válečníci vyloučeni, oslabení odbránili a nadále se snažili zápas vyrovnat. Naneštěstí minutu před koncem skóroval domácí Vsetín a konečný výsledek tak byl 12:9.

Válečníci tímto zápasem ukončili šňůru 3 venkovních zápasů, nicméně všechny tyto zápasy Warrioři prohráli. Ukončit sérii proher můžou Warriors 10.2., kdy vyzvou tým FBC Destila Slavkov. Jejich první vzájemné střetnutí Válečníci zvládli v oslabené sestavě skvěle, když vyhráli 10:5.

Vrzal (vg)

Stálice obranných řad s číslem Waynea Gretzkyho a vizáží Filipa Hronka, Jiří Šimek