Warrioři berou z derby 2 body!

Druhá říjnová neděle byla pro klub Warriors plná vyrovnaných utkání. Nejprve v poledních hodinách hrál B-tým Warriorů své 3. a 4. kolo Moravskoslezské soutěže mužů. První zápas tohoto dvojkola naši kluci vyzvali tým Bruises Opava, kteří přijeli v okleštěné sestavě pouze se 6 hráči do pole. Utkání nakonec skončilo poměrem 3:3. Další zápas odehráli proti Pirates Ostrava B. Po první třetině to vypadalo nadějně, kdy Warriors vedli 3:1. Ostravě se nakonec podařilo srovnat a utkání skončilo 4:4.

Teď již k A týmu. Válečníci se po téměř celém měsíci konečně vracejí na domácí palubovku. Druhý domácí zápas, 5. kolo Divize a soupeř z Bílovce. Bílovec je Novému Jičínu nejblíž z celé soutěže, tak lze tohoto soupeře považovat za největšího rivala. Dlouhá odmlka domácího zápasu a následující derby bylo lákadlem a na halu ABC přišlo 145 diváků! Skvělou kulisu vytvořili nejen domácí fanoušci, ale také několik lidí z Bílovce, kteří přijeli ve slušném počtu.

Zápas byl od začátku ve vysokém tempu a žádný z hráčů nechtěl na hřišti vypustit jediný souboj. Aktivita obou týmů se ukázala již ve 3. minutě, kdy byl šťastnější tým hostů a jako první v tomto zápase skóroval. Netrvalo dlouho a Válečníci se dočkali srovnání. Do horní části branky se po výjezdu z rohu trefil Daniel Prašivka. Následujících 5 minut hry byli aktivnější Warrioři, a také se jim povedlo vstřelit svůj 2. gól v utkání, jehož autorem byl z předbrankového prostoru Milan Koloničný. Po této brance se hra značně uklidnila a hrálo se ve větším poklidu. Tento styl hry více prospíval Warriorům a podařilo se jim navýšit vedení o 2 góly, kdy chladnou hlavu při zakončení předvedl Dominik Eichner. 30 sekund před koncem přišel další gól Warriors, když Vladislav Kittel nachytal brankáře Bílovce na bližší tyčce. Stav po první periodě tedy 4:1.

Po 4 minutách hry v druhé části utkání přišlo vyloučení jednoho z hráčů domácích. Bílovec početní výhodu využívá a snižuje skóre na 4:2. Chvíli na to přichází další gól hostů a skóre tedy bylo s rozdílem pouze jedné branky. Tato branka hru opět nakopla a mohli jsme tak zase sledovat několik soubojů, které žádný z hráčů nechtěl prohrát. Hra se přelévala ze strany na stranu, měla dynamické tempo. Šance na obou stranách mařili brankáři. Atmosféra na hale byla elektrizující, kotle obou týmů odváděli skvělou práci. Souboje se postupem času přiostřovali, oba týmy se snažili využít jakoukoli příležitost ke skórování. Minutu před koncem 2. třetiny první lajna Válečníků předvedla v brejku krásnou kombinaci na jejímž konci byl Daniel Prašivka, který svým 2. gólem v utkání poslal Warriory do dvoubrankového vedení. Netrvalo dlouho a do brejku se dostal Bílovec, který byl nakonec zastavený za hranicí pravidel a hosté tak těsně před koncem třetiny měli další možnost zahrát si přesilovou hru.

Třetí třetina začala gólem hostů, kteří využili druhou přesilovku a skóre tedy opět bylo na rozdíl jednoho gólu. Přihlížející fanoušci mohli opět sledovat dynamické tempo, ostré souboje a plno nevyužitých šancí na obou stranách. V půlce třetí třetiny přišlo vyloučení obou týmů, kdy hráč hostů vystřelil na brankáře Klinku po odpískání, což se nelíbilo hráčům Warriors a šli si to vyřídit s dotyčným hráčem z Bílovce. Následovala hra 4 na 4, která nepřinesla nic zajímavého a po 2 minutách se opět hrálo 5 na 5. Pět minut před koncem svou šanci nakonec proměnili hosté a stav utkání byl tedy 5:5. Posledních pár minut utkání se neslo v bojovném duchu nejen hráčů ale i fanoušků. Šance na obou stranách likvidovali ať už bránicí hráči tak i brankáři. Nikdo na hřišti nechtěl vypustit jediný souboj, který by mohl mít za následek možný vítězný gól. Stav utkání po základní části je nerozhodný a následuje prodloužení.

Pro oba týmy je prodloužení něco nového, jelikož ho doposud žádný z těchto týmu nehrál. Hraje se 3 na 3 a o výsledku zápasu může rozhodnout jediný gól. V 1. minutě prodloužení se ocitl hráč Bílovce sám před brankářem a nakonec byl zfaulován bránicím hráčem domácích Válečníků. Hosté tedy mají další početní výhodu, tentokrát ve formě 4 na 3. Warrioři toto oslabení svou bojovností odbránili a po návratu vyloučeného hráče se chvíli hraje 4 na 4. Situace se chvíli na to opět vyostřila, když byl v rohu útočného pásma shozen k zemi jeden z hráčů domácích. Začalo se opět hrát 3 na 3, ale netrvalo dlouho a do šance se dostal Petr Burýšek a k následné dorážce Dominik Eichner, který míček dostal za záda hostujícího gólmana a Válečníci tak mohli slavit první výhru na domácí palubovce! Ačkoli Warriors z tohoto utkání berou 2 body z možných 3, tak je to jejich třetí výhra v řadě a tomu už se říká vítězná šňůra!

Další utkání čeká Warriory 14.10. ve Slavkově, kde vyzvou tým FBC Slovácko, který letos ukořistil pouze 1 bod při prohře v prodloužení.

Warriors Nový Jičín 6 : 5p FBC Spartak Bílovec
(4:1, 1:2, 0:2, 1:0p)
Střely na branku: 40 : 40