warrioři naložili hluku

Po těsné výhře 8:7 nad týmem z Orlové čekal na Warriors zápas proti týmu Spartak Hluk. Ten na svém kontě měl ze 7 zápasů 6 výher. Jediná jejich prohra byla právě proti zmiňované Orlové a to vysokým rozdílem 12:4. Válečníci na tento domácí zápas nastoupili v nových červených dresech, které určitě chtěli “pokřtít” vítězstvím.

Rychlý start Válečníků do utkání. V čase 1:50 otevírá skóre Honza Monsport, který vymetl brankářovi pravou šibenici. Netrvalo moc a po sporné situaci je poslán na trestnou lavici jeden z hráčů domácích. Hluk se pokoušel o řadu kombinací, Válečníci však úspěšně bránili. Po ubráněném oslabení měli zase více ze hry Warrioři. Zvýšení stavu na 2:0 přichází v 9. minutě, kdy za záda brankáře dostal svou střelu ze středu Jiří Šimek. O 17 sekund později vybojovali míček v rohu soupeře bratři Kittlovi, před branku se ihned natlačil starší z bratrů Petr a vstřelil tak svůj 1. gól na domácí palubovce. Stav po 10 minutách hry je 3:0 a Válečníci stále nepolevují a dosti hrají na míčku. V 15. minutě však přichází snížení stavu, když si obrana domácích nepohlídala hráče hostujícího celku, který se trefil na zadní tyč. V úvodní třetině se pak toho moc nestalo a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Druhá třetina na domácí hale je zatím pro Válečníky prokletím a zatím se jim v těchto částech zápasu moc nedaří. Hosté toho využili a do 2. periody vletěli s velkou energií. Aktivní napadání a dost gólových příležitostí nakonec hostům přináší ovoce, jelikož se jim podařilo vsítit kontaktní branku na 3:2. Warrioři se nutně potřebovali dostat do tempa z 1. třetiny. Šanci navýšit své skóre dostali po faulu hostujícího hráče, přesilovku však nevyužili. Trápení Válečníků, kteří pokulhávali v koncovce ukončil Dominik Eichner a zvýšil tak stav na 4:2. Dvě minuty na to, v čase 34:48, vybojoval míček u mantinelu Marek Lípový, který střelou na zadní tyč opět zvýšil vedení Warriorů na rozdíl tří branek. Poslední minuty 2. třetiny se nesly v úsporném tempu obou týmů. Minutu do konce však řešil neshodu s rozhodčím Dominik Eichner, který byl následně poslán na trestnou lavici na 2+10 minut za nesportovní chování.

Poslední třetinu začínají Válečníci v oslabení. Musí se obejít nejméně půlku třetiny bez Eichnera, který si mohl pokecat s lidmi u pořadatelského stolku. Warrioři oslabení přežili, ovšem po skončení 2-minutového trestu se začíná odečítat 10 minut z trestu Eichnera. Poslední třetina skončila výsledkem 7:0 pro Warriors, tak si góly rozeberem. Gól na 6:2 vstřelil Daniel Prašivka, který svou první neúspěšnou střelu dorazil a tedy nadvakrát tak dostal míček do sítě hostů. Další branka přichází o 4 minuty později, autorem gólu na 7:2 je Honza Monsport. Po této brance se hosté rozhodli vystřídat brankáře. Pár zákroky se také blýskl Honza Klinka, který celkově pochytal 13 střel. Přesně 6 minut do konce 3. periody přidávají Válečníci další gól, střelu Šimka dorazil Adam Burýšek. O minutu později se ke gólové vlně přidává Petr Burýšek, stav utkání 9:2. Uběhlo 15 vteřin a před brankou hostí byl zfaulován Kostelecký a následně uděleno trestné střílení. Nájezd úspěšně provedl Monsport, který tak završil hattrick a zároveň 10. gól Warriorů. V čase 56:31 téměř z poloviny hřistě vypálil dělovku Daniel Prašivka, který rozvlnil síť branky hostujícího týmu. Minutu do konce utkání mohl zkompletovat hattrick hráč hostů Zálešák, ovšem nastřelil tyčku. Třicet sekund na to, v posledních vteřinách zápasu, našel Koloničný osamoceného P. Kittela, který je v předbrankovém prostoru neomylný a vsítil tak poslední branku tohoto zápasu.

Válečníci po posledních těsných zápasech odehráli utkání bez větších komplikací. Tempo zápasu nebylo tak jako v jiných bojích moc dynamické a pro diváky nepříliš atraktivní. Přes 100 diváků, kteří však na utkání dorazili, byli alespoň svědky gólových hodů a mohli vidět 14 branek. Dalším soupeřem Warriorů bude Florbal Vsetín. Zápas se odehraje v klasických 17:00 v neděli 5. listopadu na hale ABC v Novém Jičíně.

Warriors Nový Jičín 12 : 2 FBK Spartak Hluk
(3:1, 2:1, 7:0)
Střely na branku: 29 : 15