Warrioři odjíždějí z Hluku s prázdnou

Třetí lednovou neděli odcestovali Válečníci na Moravu do města Hluk. Ten má poměrně dobrou formu, kdy od nového roku ve 2 zápasech získal 4 body za vítězství nad Orlovou a remízu se Vsetínem. Warriors v posledním zápase těsně podlehli Orlové 4:3. Poslední střetnutí s Hlukem vyhráli Válečníci vysokým poměrem, rozdílem 10 branek 12:2. Nicméně na tento zápas odjelo pouze 10 hráčů a to hned bez několika opor.

Úvod zápasu patřil domácím. Ti věděli, že svou aktivní hrou vyčerpají okleštěnou sestavu hostů. V 5. minutě však přichází velká šance Válečníků, když V. Kittel nastřelil tyčku domácí brány. První úprava skóre se stala v čase 8:52, když se domácí ujali vedení. To ale nemělo dlouhého trvání, o 40 sekund později se od mantinelu uvolnil Najvar a vsítil na vzdálenější tyč. O pár minut později měli Válečníci možnost jít do vedení, když jim byla nabídnuta přesilová hra. Ta ale nebyla úspěšná, a tak se pokračovalo za stavu 1:1. Tým Warriorů nastřelil další tyčku, poté šli domácí do brejku, který byl nakonec zastaven za hranicí pravidel a přesilovku si tak mohl vyzkoušet Hluk. Ten ji sehrál úspěšně a opět měli vedení na své straně. Minutu před koncem přidali do sítě Válečníků ještě jednu branku a do šaten se tak šlo za stavu 3:1.

Druhou třetinu otevřeli gólem domácí a Warrioři tak ztráceli o 3 branky. V čase 5:53 se trefil Petr Kittel a snížil tak stav utkání. Dalších 6 minut hry se na hřišti neudálo nic zajímavého, hra se přelévala ze strany na stranu. Warrioři pečlivě čekali na chybu domácích, která nakonec přišla v rozehrávce, po které se Honza Monsport obtočil kolem brány a zasunul míček za záda domácího brankáře. Před koncem třetiny pak ještě byli vyloučeni Warriors, kteří ale toto oslabení ubránili poměrně s velkým klidem. Druhá třetina tak končila se stavem 4:3.

Třetí třetina začala lépe pro Válečníky, když ve 3. minutě srovnal stav zápasu Tomáš Kremel. Vyrovnáno jsme neměli moc dlouho, neboť o 2 minuty později se podařilo Hluku vsítit svůj 5. gól zápasu. V čase 9:48 Hluk přidává další branku a odskakuje tak Warriorům do dvoubrankového vedení. Poté přišel další faul hostů, ti ale opět úspěšně oslabení ubránili. Když se zase začalo hrát 5 na 5, domácí znovu přidali branku a 4 minuty do konce zápasu byl stav 7:4. Po této brance zkusili Válečníci hru bez brankáře, v 6 lidech. Několik kombinací a neúspěšných střel vedlo k tomu, že se nakonec trefili do prázdné branky domácí. To byla poslední branka utkání a poté se zápas spíše dohrával. Konečný stav tedy 8:4 pro domácí Hluk.

Ačkoli se Warriorům ze začátku 3. třetiny podařilo srovnat, tak jejich úbytek sil byl znatelný a po 5. brance domácích již s výsledkem nedokázali nic udělat. Další zápas čeká Válečníky v neděli 28.1. proti týmu ze Vsetína, kdy uzavřou svou výjezdovou sérii 3 venkovních zápasů. Poté budou mít 1 víkend volno, kdy se budou moct připravit na poslední domácí zápas letošní sezóny, který se odehraje 10.2. se Slavkovem.

FBK Spartak Hluk 8 : 4 Warriors Nový Jičín
(3:1, 1:2, 4:1)
Střely na branku: 46 : 23