Warrioři podlehli lídrovi tabulky

Šňůru 4 domácích zápasů Válečníci uzavírali zápasem s Olomoucí. Předchozí 3 zápasy na domácí palubovce zvládli Warrioři bez chyby. Hostující Olomouc však v letošní sezóně neztratila ze všech 9 zápasů ani bod. V mírně přátelském duchu se to mohlo nést pro jednoho z hráčů Olomouce, Bohdana Kopelce, který s Warriory několik let objíždí letní turnaje. Warrioři se ba naopak museli obejít bez několika klíčových hráčů a to bez Dominika Eichnera, Vladislava Kittela a Milana Koloničného. Tuto absenci alespoň trochu zalepili tím, že narychlo zajistili hostování trenéra FBC Ostravy Jakuba Robenka a z volných hráčů si vytáhli Radima Hradila, který s Warriory jezdí již několikátým rokem na oblíbený letní turnaj Hornet’s cup.

Úvodní vhazování vyhráli hosté a hra začala být ihned od začátku dynamická. Warrioři si byli vědomi síly hostujícího celku a chtěli být prvním týmem sezony, který by našel na Hanáky recept. O domácím publiku, které pohánělo Válečníky dopředu věděli také hráči Olomouce a bylo jim tedy jasné, že zde nic nebude zadarmo. První gól utkání však přichází v 3. minutě, kdy po střele z první z dálky skončil míček v síti Warriorů. Od první branky neuběhlo moc a na druhé straně hřiště se k zakončení dostal Petr Kittel, který svou střelou ze středu vyrovnává stav utkání na 1:1. V 10. minutě dostávají Válečníci příležitost ukázat jak mají natrénovanou přesilovou hru. Po několika nepřesných pokusech a povedených zákrocích brankáře přesilová hra domácích končí bez využití. Kvalita obou týmů byla znatelná a hra se přelévala ze strany na stranu. Většina útočných příležitostí obou celků končila na dobře postavené obraně, anebo zákrocích brankářů. Úvodní perioda nám víc zajímavostí nepřinesla a stav utkání byl 1:1.

Sotva nám začala 2. třetina a do šance se hned dostávají Warrioři. Oproti 1. třetině byli Válečníci více úspěšní v útoku a dostávali se do mnoha gólových příležitostí. Rychlá reakce na nastolené tempo přichází v čase 26:48, když se do protiútoku dostává tým z Hané a po dorážce dostává míček za záda brankáře Klinky. Trvalo 2,5 minuty a po několika soubojích u mantinelu se k míčku dostává Jakub Robenek, který brankáři Olomouce nedal šanci, jelikož mu svou střelou vymetl všechny pavučiny v horní části branky. Druhá třetina jakoby okopírovala tu první, když obě branky v obou třetinách padly do 10. minuty. Hra se začínala přiostřovat, ani jeden z týmů nechtěl chybovat. Do konce 2. části se poté nic významného nestalo a po dvou třetinách je tak stav stále nerozhodný.

Poslední třetina nám začala a oba týmy se zdály být rozvážné. Hosté míček přidržovali na své polovině a domácí Válečníci nenapadali. Dvě třetiny se nesly ve vysokém tempu a ve třetí třetině už síly značně ubývaly a pro oba týmy bylo těžké se dostat do zakončení. Změna klidné hry přichází až po 10. minutě třetí periody, kdy naráz byli vyloučeni hráči z obou celků, oba za hrubost. Po pětadvaceti vteřinách přichází další vyloučení, tentokrát pouze hráče Warriors. Olomouc má tedy příležitost v podobě přesilové hry 4 na 3. Tuto přesilovku využívají a v čase 52:15 je stav utkání 2:3. O minutu později se provinil hrou na zemi jeden z hráčů Olomouce. Přesilová hra Warriorům v tomto zápase moc nesvědčila, neboť ani druhou početní výhodu nevyužívají. Čas Warriory tlačil čím dál víc a do konce utkání zbývaly jen necelé 2 minuty. Na útočné polovině při snaze získat míček Warrioři faulovali a v posledních minutách museli zvládnout hru v oslabení. Odvolávají brankáře a chvíli se hraje 5 na 5. Padesát vteřin do konce utkání se však hosté prosazují do prázdné brány. Válečníci se ani po tomto nevzdávají a 21 sekund před sirénou připisují další gól. Ani tohle však nestačilo a Olomouc po vyrovnaném boji zůstává neporažená.

Válečníci na domácí palubovce předvedli úctyhodný výkon. Na tento souboj s prvním týmem tabulky se přišlo podívat 162 diváků, což je momentální rekord návštěvnosti na domácích zápasech Warriorů. Do haly ABC se Warrioři vrátí až v prosinci. Nyní je čeká výjezd do Slavkova, kde odehrají utkání v sobotu v 18:00. Poté se opět utkají s Olomoucí, tentokrát na jejich hale a to v pátek v 20:00.

Warriors Nový Jičín 3 : 4 FBS Olomouc
(1:1, 1:1, 1:2)
Střely na branku: 28 : 29