Warrioři poprvé v letošní sezóně vítězí!

V neděli 24.9. Warrioři odehráli 3. kolo Divize proti týmu 1.MVIL Ostrava, který ještě loňskou sezónu nastupoval v Národní lize. Oba týmy tuto sezónu stále nebodovaly a toto utkání tedy bylo soubojem o první body do tabulky. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ovšem 2. šance Warriorů skončila gólem, kdy skóre otevřel Dominik Eichner. Zanedlouho se podařilo domácí Ostravě z protiútoku srovnat stav utkání. Netrvalo dlouho a Warrioři měli možnost si zahrát přesilovou hru, kterou využil během 20 vteřin přesnou střelou „od modré“ Petr Burýšek. Minutu před koncem měl možnost početní výhody domácí MVIL, kdy na trestnou lavici za tvrdý hit putoval Vladislav Kittel.

Minutu po začátku druhé třetiny se na hřiště vrátil výše zmiňovaný Vladislav Kittel, který ihned po propuštění z trestné lavice skóroval. Válečníci poté během 3 minut přidali další 2 branky, na kterých měl podíl momentální lídr týmové statistiky Marek Mitaš. Později se domácím podařilo vstřelit svůj 2. gól v zápase, ale neradovali se z něj moc dlouho, neboť pár sekund na to vstřelil svou první branku v dresu Warriorů Martin Filka. Další gól Válečníků vstřelil Daniel Leo Prašivka, který z rohu dostal míček za zády brankáře domácích. Snížení se MVIL dočkal až 6 sekund před koncem 2. části zápasu, kdy využili přesilovou hru.

Třetí třetina začala se čtyřbrankovým náskokem Warriors, který se povedlo navýšit o další 3 branky na skóre 3:10. O 2 branky se postaral hrající trenér Petr Kittel a svůj první gól v Divizi vstřelil také Dominik Sadil. Domácí poté snížili stav utkání na 4:10 a chvíli na to využili přesilovku a přidali další branku. Zápas už se poté spíše dohrával a v poslední minutě přidali poslední branku Válečníci. Konečný stav tedy 5:11. Další utkání odehrají Warriors v neděli 1. října v Horní Suché. Uvidíme jestli Válečníci navážou na minulý výkon a přidají další body do tabulky.

Prašivka

Mimo jiné první dvojzápas letošní sezóny Moravskoslezské soutěže mužů odehrál v sobotu B tým Warriorů, kdy se jim 1. zápas podařilo zvítězit nad týmem z Havířova 10:6. Druhý zápas proti týmu Eagles Orlová C body nepřinesl, jelikož Warriors B podlehli domácímu týmu 9:7. Skrz absenci brankářů se do výstroje oblékl Martin Filka, který podal skvělý výkon a odměnou mu byl 1. vstřelený gól v dresu Válečníků v nedělním utkání A týmu.