Warrioři se vracejí z výjezdu na slovácko bez bodu

Válečníky v 6. kole Divize čekal venkovní zápas proti Slovácku. Tým Slovácka byl doposud stále bez vítězství v letošní sezóně a určitě to chtěli napravit právě proti oslabenému Warriors. Do Buchlovic odcestovali Warrioři v okleštěné sestavě necelých tří formací. Chyběl například kapitán týmu Marek Lípový, anebo brankář Honza Klinka. První třetina přitom nezačala vůbec špatně. Šance se střídaly na obou stranách a po úvodním oťukávání našel volný míček před brankou Dominik Eichner, který poslal Warriory do vedení 1:0. Ale to bylo snad vše pozitivní z první třetiny. Vysoký press domácích při rozehrávce a spousta individuálních chyb znamenalo tři góly Slovácka v řadě. Snížení na rozdíl jednoho gólu přidal třicet sekund před koncem opět Eichner a do šatny se šlo za stavu 3:2 pro Slovácko.

Start druhé třetiny byl ovšem jiný, Warrioři změnili gameplan, který nesl ovoce. Hattrick dokonal Eichner a o minutu později přidal již svůj čtvrtý gól v zápase. Kámen úrazu na začátku sezóny jsou vyloučení, tenhle zápas nebyl výjimkou, soupeři jsme darovali přesilovku pěti proti třem, kterou nevyužili. Pokračující přesilovku o jednoho hráče domácí využívají na 4:4. Zbytek třetiny střídal šance na obou stranách, ale gólmani byli proti dalším gólům.

Třetí třetina měla snad vše, jen ne obrany. Hurá florbal, individuální chyby na obou stranách a celkově 12 gólů v poslední periodě. Kdybychom tu měli popsat všechny situace, musíte si připravit kávu k tomuhle článku. Je třeba vyzdvihnout, že se Warrioři celkově třikrát dokázali dotáhnout na soupeře, ale ani to v závěru nestačilo na zisk bodů. Přestřelka obou týmů nakonec skončila výsledkem 11:9 pro domácí. Momentální formou s 5 vstřelenými góly se blýskl Dominik Eichner a přesné přihrávky ukázal Daniel Prašivka, který zaznamenal 5 asistencí. Odčinit hořkost porážky můžou Warrioři v neděli 22.10. na domácí palubovce proti dosud neporaženému týmu z Orlové.

FBC Slovácko 11 : 9 Warriors Nový Jičín
(3:2, 1:2, 7:5)
Střely na branku: 38 : 25