Warrioři v Mohelnici uspěli! Do vyřazovacích bojů letos ale nezasáhnou

Poslední zápas základní části čekal Válečníky v Mohelnici. Soupeři z Mohelnice stačil 1 bod, aby skončil na 3. místě v tabulce po základní části. Odhodlanost domácích tak byla znát. Naopak Warrioři už před zápasem věděli, že do vyřazovacích bojů letos zasáhnout nemohou ani v případě výhry.

První třetina se nesla ve znamení Warriorů, když šance střídala šanci od samého začátku zápasu. Nakonec, se již v 5. minutě prosadil Vladislav Kittel. Po necelých 5 minutách šli nejprve do přesilovky domácí a mohli skóre vyrovnat, místo toho se dopustili faulu, počet hráčů na hřišti se srovnal a v pokračující přesilovce Warriorů, mohli Válečníci slavit další branku, protože se prosadil nejlepší střelec týmu, Dominik Eichner. Vedení Válečníků, v podobě 2:0, soupeře z Mohelnice značně zaskočilo a do konce první třetiny už se kromě plno osobních soubojů, zejména Jirky Šimka, nic nestalo.

Druhou část začali lépe domácí, když hned v první minutě procedil domácí hráč míček za Szczurkova záda. Následně byli domácí zpátky ve hře a na koni. Výborná atmosféra hnala domácí za vyrovnáním, avšak všechny šance likvidoval skvěle chytající brankář Szczurek. Nakonec, po faulu Hýnara, dostali domácí další možnost přesilové hry, ve které dlouho dobývali svatyni Válečníků, až se dokázal střelou nad rameno prosadit druhý nejproduktivnější hráč Divize, Jiří Šincl, který Mohelnici zajistil vyrovnání na 2:2. Hra se na malý moment opět vyrovnala a uklidnila. Od 7. minuty druhé třetiny, tak následovala pasáž, ve které se kromě pískotu a bučení ze strany domácích fanoušků na Jiřího Šimka při každém doteku s míčkem, nic zvláštního nedělo. To se však nelíbilo Dominikovi Sadilovi, který se ve 14. minutě druhé třetiny ocitl v nenápadné šanci a dokázal domácího brankáře překonat na milimetry přesnou střelou na bližší tyč. Všechny další pokusy domácích opět likvidoval skvěle chytájící Szczurek a když to vypadalo, že se půjde do šatny za stavu 2:3, tak se dokázal vteřinu před sirénou opět prosadit Dominik Eichner. Domácí hráči ještě tento gól zkoušeli reklamovat, že padl po vypršení času, atmosféra v hale houstla, ale rozhodčí si jasně stáli za svým, že gól platí a tak se šlo před třetí třetinou do kabin za stavu 2:4 ve prospěch Válečníků.

Třetí třetinu začali hodně aktivně domácí napadat, naštěstí Válečníci jasně plnili pokyny a za pomocí několika vybojovaných míčků a mnoha bloků, nepustili soupeře do větších šancí. Díky napadání, se nabízely pro Warriory brejky, kterých jako první využil hrající trenér Petr Kittel, který v 5. minutě třetí třetiny navyšoval skóre na 2:5. Tento stav vydržel pouze 14 vteřin, když přišel nešťastně sražený míček do vlastní brány od Petra Burýška. Hra se tak opět na nějakou dobu uklidnila a i přes občasný závar před brankou Szczurka, Válečníci nenechali Mohelnici, aby je přehráli, když eliminovali mnoho krosovek a zablokovali plno střel. Naopak z dalšího brejku se podařilo vstřelit branku Tomášovi Kremelovi, který po střele Dominika Eichnera, dorazil ze vzduchu míček za záda domácího brankáře. Mohelnice, chtěla bod urvat za každou cenu a dvě minuty před koncem si vyžádala timeout. Následovala hra v 6 proti 5 bránicím Válečníkům. Dominik Eichner vybojoval míček na nabíhajícího Adama Burýška, který měl před sebou odkrytou bránu, nezaváhal a upravil skóre na konečných 3:7.

Sezóna v Divizi pro Warriory končí vítězně, Adam Burýšek, tak trochu symbolicky, vstřelil poslední gól Válečníků letošní sezóny (jeho bratr Petr Burýšek vsítil první gól Válečníků v letošní sezóně). Warrioři tak upevnili své místo na 6. příčce tabulky s 35 body.

Eichner

Dominik Sadil, střelec 3. branky Warriorů, byl v Mohelnici vyhlášen nejlepším hráčem zápasu

Premiérovou sezónu Válečníků v Divizi zhodnotil zakladatel týmu Warriors Nový Jičín Petr Burýšek:
„Cíl před sezónou jsme si stanovili, že chceme hrát atraktivní útočný florbal a pohybovat se ve středu tabulky. To se do puntíku povedlo, když s 35 získanými body končíme na 6. místě v tabulce. Děkujeme všem fanouškům za podporu v sezóně. Byla to pro nás všechny nová zkušenost, poprvé se hrál v Novém Jičíně florbal. Věříme, že těch zápasů bude v příští sezóně o mnoho víc a že nás budete podporovat stejně jako letos, kdy pouze jediná návštěva při zápase na hale ABC byla pod 100 diváků. Jinak všechny zápasy jsme mohli odehrát před skvělým publikem, které nás hnalo dopředu a mnohým z nás se splnil dětský sen, zahrát si florbal před fanouškama v Novém Jičíně.“

Mimo konec divizní sezóny A-týmu, pokračuje sezóna ještě B-týmu Warriors a našim mladým Válečníkům v rámci Podbeskydské florbalové ligy ve Frýdlantě. Všem složkám držíme palce, ať se závěr sezóny vydaří a budeme se na Vás s A týmem těšit v nové sezóně!