warrioři v úvodním zápase nového roku přehráli slovácko

Vánoční pauza je za námi a Válečníci jsou připraveni čelit dalším zápasům. Hned z kraje nového roku čeká Warriory náročný program, počínaje zápasem proti FBC Slovácku. Ten je pro Warriory důležitý, aby si upevnili pozici na 6. místě tabulky. Poslední zápas Warriorům v roce 2023 bohužel nevyšel, když podlehl svému rivalovi z Bílovce vysoko 7:2. Nyní je čekala možnost reparátu proti týmu Slovácka, který však v prvním vzájemném zápase, dokázal Válečníky přestřílet 11:9. Mimo jiné se Warriorům přes vánoční pauzu podařilo posílit kádr. Po tříleté odmlce se na florbalové palubovky vrací Kamil Soják. Jeho příchod mezi Válečníky byl již delší dobu ve hře, jelikož to má do Nového Jičína kousek. Kamil prošel mládeží ostravského FBC, následně ještě jako junior okusil druhou nejvyšší mužskou soutěž v dresu TJ Slovan Havířov a nyní se rozhoupal k návratu mezi mantinely a začne hájit barvy Warriorů.

Po úvodním vhazování měli více ze hry domácí Válečníci, kteří se také ihned v 3. minutě prosadili. Před brankou hostů byl dravý Dominik Sadil, který dorazil střelu Martina Hýnara. Po 40 vteřinách přidali Warrioři další branku, tentokrát byl autorem branky Dominik Eichner. Další změna skóre přichází po 7 minutách hry, když Vladislav Kittel dostal přihrávku téměř před odkrytou branku a neměl problém skórovat. V čase 15:37 byl vyloučen jeden z hráčů domácích a hosté tak měli šanci snížit stav utkání. To se jim povedlo 7 vteřin před koncem jejich přesilové hry. Před koncem třetiny si ještě zahráli v početní výhodě Válečníci, kterým se branku vstřelit nepodařilo a po první třetině byl tak stav utkání 3:1.

Od začátku 2. periody měl více ze hry hostující tým. Podařilo se jim snížit skóre ve 4. minutě a po dalších 2 minutách se jim povedlo srovnat. Studená sprcha pro Válečníky. V čase 9:05 byl vyloučen jeden z hráčů Slovácka. Tuto přesilovou hru již Warrioři zužitkovali, když se po 7 vteřinách početní výhody trefil Marek Lípový. Válečníci sice strhli vedení opět na svou stranu, ale nemělo dlouhého trvání. Zanedlouho totiž Slovácko opět vyrovnává stav utkání. Po 1,5 minutě se však od mantinelu na střed uvolnil Vladislav Kittel, který se trefil přesně nad nohu brankáře. Po 2 minutách přidává Vladislav Kittel další branku, čímž zkompletoval hattrick. Pět vteřin před koncem 2. části ještě zvyšuje skóre Martin Hýnar. Po 2 třetinách byl tedy stav utkání 7:4.

Začátek 3. části nechtěli Warrioři zaspat a ihned ve 3. minutě se prosazují. Skóre na 8:4 zvýšil Dominik Sadil. Po dalších 3 minutách hry předvedl ukázkovou křižnou přihrávku Marek Lípový na jejímž konci byl Kamil Soják, který byl neomylný a připsal si tak 1. branku v dresu Válečníků. Tímto mu gratulujeme a přejeme víc a víc gólů. Od branky na 9:4 neuběhly ani 2 minuty a Warriors vstřelili další gól. Střelcem 10. branky byl opět Vladislav Kittel. V čase 13:36 se Válečníci provinili za hranicí pravidel a museli tak čelit oslabení. Problém tohle nebyl pro Daniela Prašivku, který vybojoval míček a ihned do samostatného úniku vyslal Dominika Eichnera, který skóre Válečníků navýšil na 11:4. Chvíli na to z trestné lavice vyskočil Honza Monsport, překazil kombinaci Slovácka a v samostatném úniku překonal brankáře hostů. Poslední branku utkání vstřelil Petr Burýšek, minutu před koncem si našel volné místo na středu hřiště a přesnou trefou na vzdálenější tyč zpečetil vysokou výhru nad Slováckem. Ačkoli se hostům podařilo v 2. třetině stav utkání srovnat, tak Warrioři nepolevili a do tempa ještě přidali. Zásluhou jim tak nakonec byla výhra o 9 branek.

Další představení čeká Warriory hned další týden. Nejdříve v pátek 12. 1., vyzvou na domácí hale Horní Suchou a následně v neděli zajíždí Válečníci na horkou půdu do Orlové.

Warriors Nový Jičín 13 : 4 FBC Slovácko
(3:1, 4:3, 6:0)
Střely na branku: 43 : 34